Kahvenin Ofis Çalışanlarına Olumlu Etkileri

Yazıyı Ekleyen : Volkan Saçılık 12/09/2016 0 Yorumlar Genel Bilgiler,

Kahvenin Ofis Çalışanlarına Olumlu Etkileri

 

Masa başı iş bazıları için bir hayaldir. Ne de rahat değil mi? Oysa bir de ofis çalışanlarına sormak gerek bunu. Çünkü bir rutin haline geldiğinde, sürekli masa başında olmak hem çok yorucudur, hem çok sıkıcı hem de insan belli bir süre sonra konsantre olmakta zorlanabilir. Bu yüzden de ofis çalışanlarının daha çok kahve tükettiğini görüyoruz.

 

Kahve Stresi Azaltır, Konsantrasyonu Yükseltir;

 

Bir ofis çalışanının en büyük düşmanı strestir. Stres altında çalışan kişilerin çalışmaları da çok verimli olmaz. Özellikle uykusuz iş ve ev koşturmacasıyla uykusuz geçmiş bir gecenin sabahında stres iyice yükselecektir. Oysa içilen bir fincan sabah kahvesi, tüm günün stresine mani olacaktır. Seul Ulusal Üniversitesi’nden araştırmacıların fareler üzerinde yaptığı bir deneye göre, az uyku nedeniyle strese giren fareler kahve aromasına maruz kaldıklarında, beyinlerinde bu strese bağlı olarak oluşan proteinde bir değişim yaşandığı ve sakinleştikleri görülmüştür. Ofis çalışanlarında, stresin azalması daha verimli bir çalışma anlamına gelecektir. Diğer taraftan depresyonun da en büyük önleyicilerinden birinin kahve olduğu da yine yapılan araştırmalar ile ortaya konmuştur. Bununla birlikte, eğer şuan ben de böyle bir etkisi yok diyorsanız, şunu bilmelisiniz ki, düzenli kahve kullanımında bu etki zayıflamaktadır.

 

Kahve zihninizi daha uzun süre korumamıza yardımcı olur;

 

South Florida Üniversitesi ve Miami Üniversitesi’nden araştırmacıların 65 yaş üstü bir kesimle yaptığı araştırmaya göre, bu yaşlarda kanlarındaki kafein düzeyi daha yüksek olanlar, daha düşük olanlara göre Alzheimer hastalığına 2 ila 4 yıl daha geç yakalanıyor. ‘Orta düzey kahve tüketiminin insanları Alzheimer hastalığına karşı tamamen koruyacağı kesinlikle iddia edilmiyor, Ancak orta düzey kahve tüketiminin Alzheimer’a yakalanma riskini düşüreceği veya geciktireceğine araştırmacılar tarafından inanılmaktadır.’

 

Kahve zekanıza olumlu katkı yapar;

 

Kahve sadece daha uyanık kalmanıza değil aynı zamanda zekanızın daha keskin olmasına da yardımcı olabilir CNN’de yayınlanan bir habere göre, kahve zihnimizin daha etkin çalışmasına destek oluyor. Time muhabiri Michael Lemonick ise şöyle diyor : ‘ Az uyuduğunuzda ve dinç kalabilmek için kahve aldığınızda,, kendinizi daha atik, daha dikkatli, daha mantıklı akıl yürüten yani zeka ile ilgili pek çok fonksiyonu daha rahat yerine getiren ve her şeye daha iyi ve zamanında tepki veren bir konumda bulunuyorsunuz.

 

Kahve ofisteki en iyi destekleyicinizdir;

 

Bilinmelidir ki, kahve bir ofis çalışanı için en iyi destekleyicidir. Düzenli ve abartıya kaçmayan bir kullanımda kahve ile daha verimli çalışabilir, başarılara imza atabilirsiniz. Üstelik şimdi nefis, dumanı üstünde bir kahve olsa, hangimiz hayır diyebiliriz ki? Kahve bir kültür, bir keyif ve bir olmazsa olmazdır.

En iyi kahve çeşitleri ve size özel kahve ve kahve makinesi ve benzeri ürünler için ise doğru adrestesiniz. 1001kahve.com ile ofis çalışanları yeni ve özel kahveleri deneme fırsatı yakalıyor. 

Yorum Yaz

WhatsApp Danışma

Whatsapp üzerinden destek almak için bize yazın.

WhatsApp Danışma