Kahveni Şiir İle Öde

Yazıyı Ekleyen : Volkan Saçılık 12/09/2016 1 Yorumlar Genel Bilgiler,

KAHVENİ ŞİİR İLE ÖDE

 

Kahve sever misiniz, ya şiir? Cevabınız evetse eğer Julius Meinl’den gelen bu habere kulak verin.

 

Julius Meinl, 21 Mart Dünya Şiir gününe özel olarak, şiir yazma yeteneği olanları bu kabiliyetlerinden dolayı kutlamak amacıyla müthiş bir kampanya hazırladı. Kampanyanın ismi; “Kahveni şiir ile öde” .

 

Evet, doğru anladınız. Şiir yazmak, duyguları mısralara akıtırken ahengi tutturmak zor bir meziyet. Herkes ruhunu dizelere dökemiyor ve kafiye aralarında soluk alamıyor. Hayatın gaileleri arasında duygularımızı biraz da gemleyip duruyoruz. Kısacası basit, sıradan ve düz yaşıyoruz.

 

Ama şiir yazanlar öyle mi, onların konuşması bile ahenkli. Onlar bir şey anlatırken kaybolup gideriz cümleler arasında. İşte bu yüzden Julius Meinl, bu eşsiz yeteneği kahve ile taçlandırma kararı aldı.

 

 

Dünya şiir gününde hangi şehirde ya da hangi kafede olduğunuzun hiçbir önemi yok.  Julius Meinl kahvelerinin olduğu her hangi bir kafede, içtiğiniz kahve için para ödemeyeceksiniz ve ücret olarak yazdığınız şiiri uzatacaksınız. Kulağa oldukça hoş geliyor ve oldukça güzel bir anı olacak gibi görünüyor.

 

Bir günlüğüne bile olsa, duyguların özgür bırakıldığı ve nezaketin, naifliğin, ahengin hayata yön verdiği bir yaşam için böyle bir kampanya yapıyor Julius Meinl. Çünkü dünya yalnızca ruhumuzu dinlemeyi bildiğimiz zaman daha erdemli.  Bu da biraz mısralara fısıldamakta gizli…

 

Kim bilir o kahveyi yudumlarken hangi duygular eşlik edecek şairlerin yüreğine. Belki de dost kalemler bir araya gelecek ve şiir öyle çıkacak gün yüzüne. Kısacası, hem kahve hem şiir şahane, gerisi boş gerisi bahane…

 

Evet, sevgili şairler söyleyin bakalım, bir şiir de Julius Meinl yudumlarken yazmaya ne dersiniz?

Ne kahveniz ne de ilhamınız eksik olmasın…

1 Yorumlar

Gülşah Ertekin:
27/11/2019, 07:36:03 AM
Yanıt Ver

Şiir fikri süper. Şiirlerim ve ben o gün bol bol kahve içeceğiz

Yorum Yaz

WhatsApp Danışma

Whatsapp üzerinden destek almak için bize yazın.

WhatsApp Danışma